İPTAL & İADE KOŞULLARI

Güvence & Fiyat Politikası

Macera Otobüsü sunduğu hizmetlerde fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite, memnuniyet ve maliyeti göz önünde bulundurmaktadır. Siz değerli misafirlerinin olası tur değişikliği veya iptaller konusunda aşağıda belirtilen kurallara göre iadelerinizin gerçekleşmesini sağlar.

Firmamızın gerçekleştirdiği turlarda tek tip Tur fiyatlandırması bulunmakta olup her tur için belirlenen peşin ve kredi kartına taksitli ödeme seçenekleri için belirtilen rakamlar geçerlidir

Firmamız, sizlere benzer ölçekte yapılan turlarla karşılaştırdığınızda en uygun fiyat garantisini vaad eder.

Firmamız ek hizmet satış politikasını belirlerken oluşan ek maliyet ve sağladığı güvenceler ölçüsünde fiyatlandırma yapmaktadır.

Firmamız tur başvurularını ve ödemelerini doğrudan müşterilerden veya üye acentelerimiz vasıtasıyla yapar. Online başvuru sistemimiz kolay, pratik ve güvenilir olup, bilgileriniz üçüncü şahıs/şirket/kurumlarla paylaşılmaz.

Firmamız kaçak turlarla mücadele etmekte olup müşteri memnuniyeti ve yasal sorumluluklarımızın bilincinde olarak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının onayı ile TÜRSAB TATİL MELEĞİ projesinin ortağı olarak turlarımızı düzenlemekteyiz.

Firmamız “Macera Otobüsü Travel” acente ünvanıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne 9999 nolu belge numarası ile (TÜRSAB) A sınıfı Seyahat acentesi üyesidir.

Macera Otobüsü ile katılacağınız turlarda TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile tüm haklarınız güvence altındadır.


İptal, İade, Devir, Değişiklik Koşulları

1- Acente tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, siyasi olay, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı yoktur.

2-Acenta gerekli gördüğü durumlarda; tur programında, içerik aynı kalmak koşuluyla değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

3- Tur sözleşmesi imzalayan Müşteri sözleşmenin imzalanmasından sonraki 7 iş günü içerisinde, hizmeti satın almaktan cayma hakkı vardır ve ödediği miktarın tamamı iade edilir.

4- Müşteri, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar turu iptal ettiğinde tur bedelinin tamamı kendisine iade edilir. (Zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyonlar hariçtir.)

5- Müşteri, turun başlamasına 60-45 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %20’si 45-30 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %25’i, 30-15 gün kalaya kadar gezinin iptal etmesi durumunda %35’i, 15 günden sonra ise gezi bedelinin tamamı cayma tazminatı olarak müşteriye fatura edilir. Müşterinin kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibraz, etmeleri durumunda katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (uçak, otel, paket tur sigortası, seyahat sağlık sigortası.. gibi) düşüldükten sonra kalan tutar sigorta şirketi tarafından iade edilir.

6- Müşteri hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve diğer devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Müşteri, tüm iptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel Acentesine sunmak zorundadır.

7- Müşterinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acenta müşteri adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde müşteri iade yapılması talebinde bulunamaz ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

8- Tarifeli uçuşlarda 15 gün ve daha önceki iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen müşteriye yansıtılır. Tarifeli ve Charter uçuşlarda 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.

9- 1618 sayılı kanun gereği yapılan zorunlu paket sigortası, seyahat sağlık – vize sigortası bedeli yurtdışı turlar için 15€(TL karşılığı), yurt içi turlarda 15 TL’dir. Müşteri tarafından yapılan tüm iptal ve/veya değişikliklerde hizmetin başlangıcına 60 günden fazla kala iptaller ve tarih değişiklikleri dahi olsa, her bir müşteriden bu bedel tahsil edilir.

10- Müşteri paket turlar dışında kalan hizmetler için dilerse, tura kayıt esnasında veya sonrasında ek hizmet(ek bagaj, koltuk seçimi, tek kişilik oda, uyku seti, vize danışmanlık…vb.) satın alabilir. Alınan ek hizmetlerin iptal iadesi yoktur.

11- Müşteri vize başvurusu işlemleri için Acentemizden vize danışmanlık hizmeti aldığı takdirde; vize başvuru sürecinde, tüm istenen evrakları zamanında hazırladığı halde vizesinin çıkmaması sebebiyle tura katılamazsa, tur bedelinin %10 miktarı ve zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyon masrafları düşülerek, kalan tutar müşteriye tur bitiminden sonraki 15 gün içerisinde iade edilir. Müşteri bireysel olarak vize başvurusu yaptığında herhangi bir sebeple vize alamazsa Acenta herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve tur bedelinin iadesi konusunda iptal iade koşulları geçerlidir.

12- Vize danışmalık ücreti 130€ ‘dur. Vize başvuru gününden önce müşteri bu bedeli acenteye hesabına ödemeyi kabul eder. Vize başvurusundan sonra, herhangi bir sebeple tur iptal edilirse veya müşterinin vizesi çıkmaması durumunda vize danışmanlık ücreti müşteriye iade edilmez.

13- Acenta, müşteri ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Acentenin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acenta sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Acenta’nın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Müşteriler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmıştır.

 

DOBUR ORG. TURİZM LTD ŞTİ

MACERA OTOBÜSÜ TRAVEL TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Mail    : info@maceratravel.com
Adres : Necatibey Cad. 26/77 Çankaya Ankara

Tel      : +90 312 232 35 20

Gsm   : +90 542 262 2372