Avrupa Bilim Turu 22-28-Ocak-2018

4 ÜLKE 8 ŞEHİR 7 GÜN

Hep derler ya çok gezen mi bilir, çok okuyan mı? Bu programda hepsi mevcut geziyoruz, eğleniyoruz, keşfediyoruz ve en önemlisi daha fazla öğreniyoruz.

Standart bir gezi formatının dışına çıkılarak, özgür bir ruh haliyle farklı kültürleri, bilimsel çalışmaları, coğrafyaları, insanları, tarihi, doğayı ve lezzetleri keşfederek öğrenmek, yeniliğe açık olmak ve yeni ufuklar açılmasına katkı sağlayacak bir konsept hazırlanmıştır. Seyahat etmek, hayal gücümüzü gerçeklerle dengeler ve bazı şeylerin nasıl olduğunu düşünmek yerine onları görmemizi sağlar” – S. Johnson. S. Johnson’ın bu sözü Avrupa bilim turumuzu kısaca tanımlıyor. Bu programda bir gezide aradıklarınızdan daha fazlasını bulacaksınız. Sosyal/kültürel geziler, doğa güzellikleri, tarihi mekânlar, bilimsel çalışmalar, Avrupa Birliği kurumlarını ziyaretler, uzman söyleşileri, doyasıya eğlence ve daha birçok aktivite sizleri bekliyor.

Programın amacı geçmişten günümüze bilim alanında yapılan çalışmaları yerinde göstermek, gençlerin hayal dünyalarının sınırlarını genişletme ve Avrupa’nın yaşam tarzı, kültürü, mimarisi, tarihini, gezerek yerinde görerek deneyimsel bir öğrenme imkanı sunmaktır. Programımız öncelikle öğrencilere yönelik olup, gezmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seven herkesin katılımına açıktır.

Avrupa Bilim Turu Tarihimiz

 • 22 – 28 Ocak 2018

Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan – Frankfurt, Brüksel’den – İstanbul’a uçak yolculuğu gerçekleştireceğiz.

Avrupa Bilim Turu Ülkeler;

Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre

Avrupa Bilim Turu Şehirler;

Frankfurt, Stuttgart, Bern, Cenevre, Paris, Brüksel, Gent ve Brugge

Avrupa Bilim Turumuzda 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 6 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 • Heidelberg – 1 gece
 • Konstanz – 1 gece
 • Paris – 2 gece
 • Brüksel – 2 gece
 • Tur boyunca tecrübeli personelimiz sizlere eşlik edecektir.
 • Bilimsel ve teknik gezi ziyaretlerimizde deneyimli personelimiz ve yerel uzmanlar sizleri bilgilendirecektir.
 • Katılımcılarımıza otobüste gezilecek yerler hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak.
 • Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.
 • Bu turumuz sadece gruplar için gerçekleştirilmektedir. Bireysel katılım alınmamaktadır.
 • Başvuru süreci kurumsal anlaşmaya tabi olup, süreç profesyonel ekiplerimizle takip edilmektedir.

Macera Otobüsü Avrupa Bilim Turu, 40 kişilik grup katılımında, kişi başı 1150 Euro’dur. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, şeklinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Frankfurt, Brüksel – İstanbul (gidiş – dönüş) Uçak Bileti
 • Tur boyunca otobüsle ulaşım
 • Konaklama (6 gece,3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklama
 • Kahvaltı (Program boyunca her gün kahvaltı)
 • Paket Tur Sigortası (Paket tur sigortası ile güvencedesiniz)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (T.C. Vatandaşlarının yurtdışına çıkarken ödemek zorunda olduğu vergidir)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde oluşabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı vb. riskleri güvence altına alan ve vize başvurusunda zorunlu olan sigortadır)
 • Rehberlik ve Danışma (Yolculuk öncesi ve süresince gezi hakkında danışmanlık hizmeti)
 • Bagaj (Her katılımcının1 adet orta boy (63*36*21) bavul hakkı vardır)
 • Vize Masrafları (Vize ücreti 130€)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze Girişleri (Ücretli müze girişleri tur ücretine dâhil değildir)
 • Şehir içi Ulaşımlar (Şehir içerisinde metro, tramvay, taksi veya vapur kullanımı tur ücretine dahil değildir)
 • Kişisel Harcamalar

 

NOT: Cern (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) girişler ücretsiz olup, Turumuzda kesinlikle ücret talep edilmemektedir.

Ücretli olan Müze ve Etkinlikler:

 • Einstain Müzesi
 • Paris Bilim ve Sanayi Müzesi (Cite Des Sciences Et De L’Industrie)
 • Disneyland Park 2
 • Mini Europe
 • Brüksel Autoworld Müzesi(Araba Müzesi)
 • Brüksel Askeri Tarih Müzesi (Uçak Müzesi)

Tur Programı

1.Gün

İstanbul - Frankfurt

İstanbul Atatürk Havalimanı tüm katılımcılarımızla Türk hava yolları dış hatlar Check-in kontuarında saat 07.00’da buluşuyoruz. Check-in, bavul işlemlerini ve pasaport kontrollerini tamamlayarak İstanbul’dan Franfurt’a TK 1587 sefer sayılı uçağımızla saat 09.15’te başlayan yolculumuzla saat 10.35’te Frankfurt Havalimanına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından bavullarımızı alarak, Frankfurt Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüze bavullarımızı yerleştirdikten sonra Euro’nun yönetim merkezi olan Avrupa Merkez Bankasını, banka uzmanlarının yapacağı sunum ile geziyoruz. Sonraki durağımızda Dünya’nın en büyük borsalarından biri olan Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasını borsa uzmanları tarafından yapılan kurum tanıtımı ile geziyoruz. Sonrasında, Römerberg Meydanı, Frankfurt Katedrali, Eiserner Köprüsü ve Goethe’nin doğup büyüdüğü evi gezerek şehir merkezindeki turumuzu tamamlıyoruz. Katılımcılar için verilen serbest zamanın ardından otobüsümüzle Heidelberg şehrinde, konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız otele saat 20.30’da varıyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
2.Gün

Stuttgard

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Heidelberg Üniversitesi ve Kalesi’ni gezerek güne başlıyoruz. Otobüsümüzle kısa bir yolculuk yaparak Stuttgart şehrindeki Mercedes fabrikasını varıyoruz. 35 bin kişinin çalıştığı, günde yaklaşık 2500 otomobilin üretildiği ve yüksek teknolojinin kullanıldığı Mercedes Fabrikasının üretim merkezi rehber ile geziyoruz. Ardından dünyanın en ünlü markalarından biri olan Porsche’un, Porsche müzesini geziyoruz. Stutgart şehir merkezinde; Schlossplatz Meydanı, Konigstrasse caddesi, Killesberg park ve Schiller Meydanını geziyoruz. Katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Akşam saat 19.00’da otobüsümüzle yola çıkarak 2 saatlik yolculuğun ardından, Konstanz şehrinde konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.
3.Gün

Bern - Cenevre

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, saat 08.00’da otobüsümüzle İsviçre’nin Bern şehrine doğru yola çıkıyoruz. Einstein’in yaşadığı evi ve kendi çalışmalarını tanıtan müzeyi (Einstein Müzesi) geziyoruz. Saat 11.00’da Bern şehrinden yola çıkarak Cenevre’ye doğru otobüsümüzle yolculuk ediyoruz. Saat 13.00’da Cenevre şehrine vardığımızda ilk durağımız Cern, diğer adıyla Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi veya Fransızca adı Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire'i ziyaret ediyoruz. Cern Bilim Merkezi için kesinlikle ek bir ücret alınmaktadır. Cern İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarıdır. Burada yaklaşık 1,5 saatlik ziyaretimizin ardından, Cenevre şehir merkezinde; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, St. Pierre Katedrali ve eski şehir meydanını geziyoruz. Katılımcılara verilen serbest zamanın ardından akşam saat 18.00’da otobüsümüzle konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz. CERN: 12 Avrupa ülkesinin katılımıyla İsviçre Cenevre’de kurulan CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi), 1954 yılından beri yaptığı birçok bilimsel çalışma ile adını duyurmuştur.
4.Gün

Paris

Otelimizde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Paris’i keşfetmek için yola çıkıyoruz. İlk durağımız Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olan Bilim ve Sanayi Müzesi (Cite Des Sciences Et De L’Industrie) Paris’in en büyük parklarından olan Parc de la Villette içerensinde yer alan ve her yıl 5 milyon ziyaretçiyi ağırlayan müzeyi ziyaret ediyoruz. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Eiffel kulesi, Zafer Takı, Şanzelize Caddesi, Concort Meydanı, Loure Müzesi, Notre Dame Katedrali, Sacré-Coeur (Adaklar Kilisesi) Benlux mağazasında orijinal parfümleri vergisiz (tax free) alabilme imkânımız olacak. Daha sonra konaklama yapacağımız otele saat 20.00’da dönerek dinleniyoruz.
5.Gün

Paris & Disneyland

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, saat 09.00’da Paris turunun son günü eğlencenin doyasıya yaşanacağı Disneyland’a gidiyoruz. Burada katılımcılarımız için Disneypark 2 biletleriyle gün boyu aktivitelere katılıyorlar. Disneyland parkı içerisinde Phantom Manor, Big Mountain Train, Indiana Jones, Pirates of Carribbean, It's a Small World, Star Tours, Cars, Buzzy Eclair, Space Mountain, Cinemagic, Animagic, Aerosmith Rock'n Roller Coster, Hollywood Tower, Stunt Show, Studios Tram Tour... gibi aktivitelerde çok eğlenceli saatler yaşıyoruz. Akşam yemeğinin ardından Paris’ten Belçika’nın Başkenti Brüksel’e otobüs yolculuğu yapıyoruz. Saat 21.00’da Brüksel’de konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
6.Gün

Brüksel

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Avrupa Birliği’nin merkezi ve Belçika’nın başkenti olan Brüksel’de ilk durağımız Avrupa Birliği’nin merkezi olan Avrupa Parlamentosu. Parlamento binasını gezdikten sonra Avrupa Birliği’nin genel yapısı ve geleceği ile ilgili Parlamento yetkilisi ile yapılacak söyleşiye katılıyoruz. Daha sonra Brüksel şehir merkezinde; Grand Place Meydanı, Manneken Pis, Atomium, Mini Europe, Belçika Kraliyet Sarayı ve Brüksel Parkı, Araba dünyası (Brüksel Autoworld), Savaş ve uçak müzeleri, Justice Palace’ı gezerek katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Daha sonra saat 20.00’da otelimize dönerek dinleniyoruz.
7.Gün

Brüksel - Gent - Brugge

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, doğa güzelliği ve şehir yapısı ile dinlendirici ve huzur verici bir ortamı olan otantik bir yapıya sahip Gent ve Brudge şehirlerini gezeceğiz. Gent şehrinde ilk durağımız Gent Üniversitesi. Bu ziyaret kapsamında Cern’de de deney çalışmaları olan Fizik Profesörü Didar Dobur Lowette ile bilimsel çalışmalar ve kariyer planlama üzerine söyleşi yapıyoruz. Daha sonra bent şehir merkezini panoramik olarak gezdikten sonra Brugge şehrine doğru yola çıkıyoruz. Brugge doğal güzelliğin yanı sıra Venedik ve Amsterdam şehirlerinin küçük bir kopyası gibidir. Burada çikilota müzesi, yel değirmenleri ve eski şehir merkezi fazlasıyla büyüleyici olacaktır. Brugge gezimizi tamamladıktan sonar, Brüksel Zavantem Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Tüm katılımcılarımızla Check-in, bavul işlemlerini ve pasaport kontrollerini tamamlayarak saat 18.25’te Brüksel’den İstanbul’a TK1940 sefer sayılı uçağımızla saat 18.15’te İstanbul’a ulaşarak dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve bir sonraki Macera Travel organizasyonunda buluşmak üzere katılımcılarımızla vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
Avrupa Bilim Turu 22-28-Ocak-2018 1150 22 Jun

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no:

Benzer Turlar