Avrupa Bilim Turu 23-29 Nisan 2018

5 ülke 7 şehir 7 gün

Hep derler ya çok gezen mi bilir, çok okuyan mı? Bu programda hepsi mevcut geziyoruz, eğleniyoruz, keşfediyoruz ve en önemlisi daha fazla öğreniyoruz.

Standart bir gezi formatının dışına çıkılarak, özgür bir ruh haliyle farklı kültürleri, bilimsel çalışmaları, coğrafyaları, insanları, tarihi, doğayı ve lezzetleri keşfederek öğrenmek, yeniliğe açık olmak ve yeni ufuklar açılmasına katkı sağlayacak bir konsept hazırlanmıştır. Seyahat etmek, hayal gücümüzü gerçeklerle dengeler ve bazı şeylerin nasıl olduğunu düşünmek yerine onları görmemizi sağlar” – S. Johnson. S. Johnson’ın bu sözü Avrupa bilim turumuzu kısaca tanımlıyor. Bu programda bir gezide aradıklarınızdan daha fazlasını bulacaksınız. Sosyal/kültürel geziler, doğa güzellikleri, tarihi mekânlar, bilimsel çalışmalar, Avrupa Birliği kurumlarını ziyaretler, uzman söyleşileri, doyasıya eğlence ve daha birçok aktivite sizleri bekliyor.

Programın amacı geçmişten günümüze bilim alanında yapılan çalışmaları yerinde göstermek, gençlerin hayal dünyalarının sınırlarını genişletme ve Avrupa’nın yaşam tarzı, kültürü, mimarisi, tarihini, gezerek yerinde görerek deneyimsel bir öğrenme imkanı sunmaktır. Programımız öncelikle öğrencilere yönelik olup, gezmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seven herkesin katılımına açıktır.

Avrupa Bilim Turu Tarihimiz;

 • 23 – 29 Nisan 2018

Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan – Frankfurt, Amsterdam’dan – İstanbul’a uçak yolculuğu gerçekleştireceğiz.

 

Avrupa Bilim Turu Ülkeler;

Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre

Avrupa Bilim Turu Şehirler;

Frankfurt, Stuttgart, Bern, Cenevre, Paris, Brüksel, Amsterdam

Avrupa Bilim Turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 6 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 • Stuttgart – 1 gece
 • Bern – 1 gece
 • Paris – 1 gece
 • Brüksel – 1 gece
 • Amsterdam – 2 gece
 • Tur boyunca tecrübeli personelimiz sizlere eşlik edecektir.
 • Bilimsel ve teknik gezi ziyaretlerimizde deneyimli personelimiz ve yerel uzmanlar sizleri bilgilendirecektir.
 • Katılımcılarımıza otobüste gezilecek yerler hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak.
 • Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.
Başvurularınız en fazla 3 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir. Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

Macera Otobüsü Avrupa Bilim Turu, 40 kişilik grup katılımında, kişi başı 1150 Euro’dur. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, şeklinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Frankfurt, Amsterdam – İstanbul (gidiş – dönüş) Uçak Bileti
 • Tur boyunca otobüsle ulaşım
 • Konaklama (6 gece,3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklama
 • Kahvaltı (Program boyunca her gün kahvaltı)
 • Paket Tur Sigortası (Paket tur sigortası ile güvencedesiniz)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (T.C.Vatandaşlarının yurtdışına çıkarken ödemek zorunda olduğu vergidir)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde oluşabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı vb. riskleri güvence altına alan ve vize başvurusunda zorunlu olan sigortadır)
 • Rehberlik ve Danışma (Yolculuktan önce ve süresince gezi hakkında danışmanlık hizmeti)
 • Bagaj (Her katılımcının 1 adet orta boy (63*36*21) bavul hakkı vardır)
 • Vize Masrafları (Vize ücreti 130€)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze Girişleri (Müze girişleri tur ücretine dâhil değildir)
 • Şehir içi Ulaşımlar (Şehir içerisinde metro, tramvay, taksi veya vapur kullanımı tur ücretine dahil değildir)
 • Kişisel Harcamalar

NOT: Cern (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) girişler ücretsiz olup, Turumuzda kesinlikle ücret talep edilmemektedir.

Ücretli olan Müze ve Etkinlikler:

 • Einstain Müzesi
 • Paris Bilim ve Sanayi Müzesi (Cite Des Sciences Et De L’Industrie)
 • Brüksel Autoworld Müzesi(Araba Müzesi)
 • Brüksel Askeri Tarih Müzesi (Uçak Müzesi)
 • Nemo (Amsterdam Bilim Müzesi)
 • Body Words Müzesi
 • Microbia Müzesi

Tur Programı

1.Gün

İstanbul - Frankfurt

İstanbul Atatürk Havalimanında, tüm katılımcılarımızla Türk Hava Yolları dış hatlar Check-in kontuarında saat 05.00’da buluşuyoruz. Check-in, bavul işlemlerini ve pasaport kontrollerini tamamlayarak İstanbul’dan Frankfurt’a TK 1587 sefer sayılı uçağımızla saat 07.55’te başlayan yolculumuzla saat 10.10’te Frankfurt Havalimanına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından bavullarımızı alarak, Frankfurt Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüze bavullarımızı yerleştirdikten sonra Euro’nun yönetim merkezi olan Avrupa Merkez Bankasını, banka uzmanlarının yapacağı sunum ile geziyoruz. Sonraki durağımızda Dünya’nın en büyük borsalarından biri olan Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasını borsa uzmanları tarafından yapılan kurum tanıtımı ile geziyoruz. Sonrasında Almanya Mimarlık Müzesi, Römerberg Meydanı, Frankfurt Katedrali, Eiserner Köprüsü gezilerimizi yapıyoruz. Sonrasında katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Ardından otobüsümüzle Stutgart’ ta konaklayacağımız otele gidiyoruz. Konaklama yapacağımız otele saat 21.00’da varıyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
2.Gün

Stuttgard

Otelde sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüzle Mercedes fabrikasına doğru yoal çıkıyoruz. İlk durağımız 35 bin kişinin çalıştığı, günde yaklaşık 2500 otomobilin üretildiği ve yüksek teknolojinin kullanıldığı Mercedes Fabrikasının üretim merkezi rehber ile geziyoruz. Ardından dünyanın en ünlü markalarından biri olan Porsche’un, Porsche müzesini geziyoruz. Sonrasında Schlossplatz Meydanı, Konigstrasse caddesi, Killesberg park ve Schiller Meydanı geziyoruz ve katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Ardından otobüsümüzle İsviçre’nin Bern şehrinde konaklayacağımız otele gidiyoruz. Konaklama yapacağımız otele saat 21.00’da varıyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
3.Gün

Bern - Cenevre

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, saat 09.00’da otobüsümüzle Einstain müzesine gidiyoruz. Einstein’in yaşadığı evi ve kendi çalışmalarını tanıtan müzeyi (Einstein Müzesi) geziyoruz. Saat 11.00’da Bern şehrinden yola çıkarak Cenevre’ye doğru otobüsümüzle yolculuk ediyoruz. Saat 13.00’da Cenevre şehrine vardığımızda ilk durağımız Cern, diğer adıyla Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi veya Fransızca adı Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire'i ziyaret ediyoruz. Cern Bilim Merkezi için kesinlikle ek bir ücret alınmaktadır. Cern İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarıdır. Burada yaklaşık 1,5 saatlik ziyaretimizin ardından, Cenevre şehir merkezinde; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, St. Pierre Katedrali ve eski şehir meydanını geziyoruz. Katılımcılara verilen serbest zamanın ardından akşam saat 18.00’da otobüsümüzle Paris’te konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz. CERN: 12 Avrupa ülkesinin katılımıyla İsviçre Cenevre’de kurulan CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi), 1954 yılından beri yaptığı birçok bilimsel çalışma ile adını duyurmuştur.
4.Gün

Paris

Otelimizde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Paris şehrini keşfe beşlıyoruz. İlk durağımız Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olan Bilim ve Sanayi Müzesi (Cite Des Sciences Et De L’Industrie) Paris’in en büyük parklarından olan Parc de la Villette içerensinde yer alan ve her yıl 5 milyon ziyaretçiyi ağırlayan müzeyi ziyaret ediyoruz. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Eiffel kulesi, Zafer Takı, Şanzelize Caddesi, Concort Meydanı, Loure Müzesi, Notre Dame Katedrali, Sacré-Coeur (Adaklar Kilisesi) Benlux mağazasında orijinal parfümleri vergisiz (tax free) alabilme imkânımız olacak. Katılımcılara verilen serbest zamanın ardından akşam saat 19.00’da otobüsümüzle Brüksel’de konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
5.Gün

Brüksel

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Avrupa Birliği’nin merkezi ve Belçika’nın başkenti olan Brüksel’de ilk durağımız Avrupa Birliği’nin merkezi olan Avrupa Parlamentosu. Parlamento binasını gezdikten sonra Avrupa Birliği’nin genel yapısı ve geleceği ile ilgili Parlamento yetkilisi ile yapılacak söyleşiye katılıyoruz. Daha sonra Brüksel şehir merkezinde; Grand Place Meydanı, Manneken Pis, Belçika Kraliyet Sarayı ve Brüksel Parkı, Araba dünyası (Brüksel Autoworld), Savaş ve uçak müzeleri, Justice Palace’ı gezerek katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Daha sonra saat 20.00’da Brüksel’den otobüsümüzle yola çıkarak Amsterdam’da konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Otel girişlerimizi yaparak dinleniyoruz.
6.Gün

Amsterdam

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra kanallarıyla, doğasıyla, farklı mimarisiyle ve teknolojisiyle ünlü Amsterdam’ı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız, Amsterdam Bilim Müzesini (Nemo) geziyoruz. Sonrasında Tesla elektrikli araba Showroom’u ziyaret ediyoruz. Ardından Body Worlds müzesini geziyoruz. Katılımcılarımızla Avrupa’nın en yaratıcı ve yenilikçi mikrop müzesini (Microbia) müzesini geziyoruz. Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Madame Tussauds Müzesi, Kraliyet Sarayı, çiçek ve peynir pazarını geziyoruz. Katılımcılarımıza şehir turumuzdan sonra serbest zaman veriyoruz. İsteyen katılımcılarımız Amsterdam kanallarında tekne turu yapabilirler. Akşam saat 20.30’da konaklama yapacağımız otele dönerek dinleniyoruz.
7.Gün

Amsterdam - İstanbul

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Amsterdam Schiphol havalimanına otobüsümüzle gidiyoruz. Tüm katılımcılarımızla Check-in, bavul işlemlerini ve pasaport kontrollerini tamamlayarak saat 12.30’da Amsterdam’dan İstanbul’a TK1962 Sefer sayılı uçağımızla dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 16.50’de İstanbul Atatürk havalimanında ulaşarak, pasaport kontrollerini tamamlıyoruz. Bir sonraki Macera Travel organizasyonunda buluşmak üzere katılımcılarımızla vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
Avrupa Bilim Turu 23-29 Nisan 2018 1150 23 Apr

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no:

Benzer Turlar

Turumuz Tamamlanmıştır