Avrupa Macerası

18 ÜLKE 23 ŞEHİR 18 GÜN

Avrupa Macerası sınırlar arasında yolculuk ederken, Avrupa’nın sanatsal ve kültürel yaşamını yaşayarak keşfetmeyi, renkli sokaklarda tarih içinde  yolculuk etme imkânını sağlamaktadır. Avrupa Macerası boyunca sizleri sanatsal etkinlikler, festivaller, görsel şovlar ve daha fazlası bekliyor.

 

Avrupa Macerası Ülkeler; Yunanistan, Makedonya, Slovenya, Hırvatistan, İtalya, Vatikan, İspanya,  Monako, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan.

 

Avrupa Macerası Şehirler; Selanik, Üsküp, Belgrad, Budapeşte, Viyana, Bratislava, Prag, Berlin, Amsterdam, Volendam, Zaanse Schans, Brüksel, Paris, Barcelona, Cannes, Monte Carlo, Pisa, Roma, Vatikan, Venedik, Lübyana, Zagreb, Sofya.

Avrupa Macerası turumuzda katılımcılarımıza 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 9 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 • Üsküp – 1 gece
 • Budapeşte – 1 gece
 • Prag- 1 gece
 • Amsterdam – 2 gece
 • Paris – 1 gece
 • Roma – 1 gece
 • Barselona – 1 gece
 • Lübyana – 1 gece

•Katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
•Sizlere vereceğimiz Rehber Kitapçık her şehrin kısa bilgisini içermekte, adım adım gezilecek yerleri anlatmakta buda sizler için faydalı olacaktır.
•Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
•Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.
Başvurularınız en fazla 3 iş günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir.
Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

 • Tur Boyunca Otobüsle Ulaşım
 • 3 veya 4 yıldızlı otellerde konaklama (9 gece)
 • Program Boyunca Her Gün Kahvaltı
 • TURSAB Zorunlu Paket Tur ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel Rehberlik
 • Şehir Alan Vergileri
 • Vize Masrafları
 • Öğle ve Akşam yemeği
 • Müze Girişleri
 • Şehir içi Ulaşımlar
 • Kişisel Harcamalar

•Tek Kişilik Oda Seçimi + 210 €
(Tek kişilik (single) oda kullanımı yapmak isterseniz başvuru sisteminden bu hizmeti satın alabilirsiniz)
•Otobüste Ek koltuk + 700 €
(Tur boyunca iki koltuk kullanmak istiyorsanız ek koltuk satın alabilirsiniz)
•Koltuk Seçimi + 25 €
(İstediğim koltukta seyahat etmek istiyorum diyorsanız koltuk numaranızı ve konumunu belirleyebilirsiniz)
•Ek Bagaj + 25 €
(Benim eşyam çok diyenler için ek bavul hizmetimizden yararlanın)
•Uyku Seti + 20 €
(Boyun yastığı, uyku göz bandı ve polar şal)

Tur Programı

1.Gün

İSTANBUL - İPSALA

İstanbul–Eminönü’nde tüm katılımcılarımızla Avrupa tur programı oryantasyon toplantısı gerçekleştirmek için saat 19.00 toplanıyoruz. Sonrasında akşam saat 21.00’da Yunanistan Selanik’e doğru otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Gece saat 03.00 da İpsala Sınır kapısında pasaport kontrollerinin tamamlanmasıyla Yunanistan’a giriş yapıyoruz.
2.Gün

SELANİK - ÜSKÜP

Sabah Selanik şehrinde sabah kahvaltısının ardından yaptıktan sonra Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Atatürk’ün Evi’ni Aziz Dimitrios Katedrali’ni ve Aristotelous Meydanı, Bizans Kültür müzesi, Arch of Galerius, Beyaz Kule gezisini tamamlayarak isteyen katılımcılarımızla tekne turu yapıyoruz. Katılımcılara kordon boyunda serbest zaman verilerek alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Serbest zamanın ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’te konaklama yapacağımız otele yerleştikten sonra, Üsküp şehir turumuzu Makedonya Meydanı, Çifte Hamam, Taş Köprü, Türk Çarşısı, Arkeoloji Müzesini gezerek tamamlıyoruz. Dileyen katılımcılar gece eğlencesine katılırken dileyen misafirlerimiz konaklama yapacağımız otele dönüyor.
3.Gün

ÜSKÜP – BELGRAD - BUDAPEŞTE

Sabah Kahvaltımızı konaklama yaptığımız otelde yaptıktan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a yolculuğumuz başlıyor. Belgrad şehir merkezine ulaşıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Knez Mihailova Caddesi, Republic Square, Kalemegdan ve Sveti Sava Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Belgrad turumuzun ardından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye doğru otobüsle yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun sonunda Budapeşte’de konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz.
4.Gün

BUDAPEŞTE - VİYANA

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Budapeşte’nin Buda ve Peşt bölgelerini kapsayan gezi turumuza başlıyoruz. İlk olarak Gellert tepesi, Balıkçı Tabyası, Macar Ulusal Galerisi, Budapeşte Tarih Müzesini geziyoruz. Ardında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından turumuza devam ediyoruz. Şehir turumuzda Macaristan Parlementosu, Kahramanlar Meydanı, Özgürlük Köprüsü, Zincir Köprüsü) Szent Istivan Bazilikası, ve Matthias Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından dileyen katılımcılarımız tekne turuna katılıyor, dileyen katılımcılarımız serbest zaman içerisinde şehri keşfetmeye devam ediyorlar. Gece saat 01.00’da Budapeşte’den otobüsle Viyana’ya yolculuğa başlıyoruz.
5.Gün

VİYANA - BRATİSLAVA

Gece yolculuğunun sonunda sabah Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından, Viyana’da şehir turu yaparak katılımcılarımızla Aziz Stephan Katedrali, Stephansplatz, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Schönbrunn Sarayı ve Kahlenberg gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Serbest zamanın ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Bratislava’da Bratislava kalesi, Eski şehir merkezi, St Micheal caddesi, Man at work heykeli, Roland çeşmesini geziyoruz. Bratislava’dan saat 23.00 da yola çıkarak Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrine doğru gece yolculuğu yapıyoruz.
5.Gün

VİYANA - BRATİSLAVA

Gece yolculuğunun sonunda sabah Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından, Viyana’da şehir turu yaparak katılımcılarımızla Aziz Stephan Katedrali, Stephansplatz, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Schönbrunn Sarayı ve Kahlenberg gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Serbest zamanın ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Bratislava’da Bratislava kalesi, Eski şehir merkezi, St Micheal caddesi, Man at work heykeli, Roland çeşmesini geziyoruz. Bratislava’dan saat 23.00 da yola çıkarak Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrine doğru gece yolculuğu yapıyoruz.
6.Gün

PRAG

Sabah Altın şehir Prag bizi karşılıyor. Sabah kahvaltımızın ardından, Prag eski şehir merkezi turumuz başlıyor. Prag Kalesi, Vltava Nehri, Charles Köprüsü, Old Town Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Astronomik Saat, Eski Şehir Meydanını geziyoruz. Gezimizin ardından konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Katılımcılarımıza serbest zaman bırakarak, dinlenmelerini sağlıyoruz. Dileyen katılımcılarımızla gece eğlencesi için dışarıya çıkıyoruz.
7.Gün

BERLİN- AMSTERDAM

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Prag’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuğumuz başlıyor. Berlin turumuzda; Berlin duvarı, Brandenburg Kapısı Bergama Müzesi (Pergamonmuseum), Berliner Dom, Alexanderplatz göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gece 18.00 da Berlin’den ayrılırken, istikamet Hollanda’nın başkenti Amsterdam. Gece Amsterdam’da konaklama yapacağımız otele ulaşıyoruz
8.Gün

AMSTERDAM

Otelimizde ki sabah kahvaltısının ardından Amsterdam Şehir merkezi turumuz başlıyoruz. Dam Meydanı, Van Gogh Museum, RijksMuseum ve Madame Tussaud Museum gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Katılımcılarımız bisikletle veya kanalda bot turlarına katılabilirler. Dileyen katılımcılarımızla Amsterdam şehir merkezini keşif için bisiklet kiralayıp keşfe devam ediyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otele geri dönüyoruz.
9.Gün

AMSTERDAM - ZAANSE SCHANS – VOLENDAM – BRÜKSEL

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Amsterdam’ın büyülü kasabası olan Zaanse Schans’a varıyoruz. Yel değirmenleri ve muhteşem doğasıyla gerçekleştirdiğimiz Zaanse Schans turumuzu tamamlayıp Volendam için yola çıkıyoruz. Ardından Balıkçı kenti olan Volendam’a varıyoruz. Volendam turumuzu tamamladıktan sonra Belçikan’ın başkenti Brüksel’e doğru yola koyuluyoruz. Brüksel eski şehir merkezi turumuzuzda Hotel de Ville, Grand Place, Manneken Pis, Place Royale ve Çikolata müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Âşıklar şehri Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Paris’te konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz ve istirahat ediyoruz.
10.Gün

PARİS

Konaklama yaptığımız otelde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Katılımcılarla Eyfel kulesi, Notre Dame Katedrali, Dünyaca ünlü Louvre Müzesi’ni ve Moulin Rouge, Sacre-Coeur Bazilikasını ziyaret ediyoruz ve ardına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Zafer takı ve Şanzelize Caddesini keşfediyoruz. Daha sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gece saat 01.00’de Eyfel kulesinin önünde katılımcılarımızla buluşarak, otobüsümüzle Paris’ten İspanyanın başkenti Barcelona’ya gece yolculuğumuz başlıyor.
11.Gün

BARCELONA

Sabah kahvaltımızın ardından Barcelona şehir merkezine varıyoruz. Barcelona şehir turumuza Parc Guell ve Nou Camp Stadını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşamüzeri Barcelona’nın en kalabalık ve canlı caddesi olan La Rambla Caddesi ve buraya çok yakın mesafede olan, Catalunya Meydanı, Casa Mila, Kristof Kolomb Heykeli, Port Vell geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönerek istirahat ediyoruz.
12.Gün

BARCELONA

Katılımcılarımızla otelde sabah kahvaltısının ardından Barselona turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sagrada Familia, Barselona Katedrali ve Picasso Müzesini ziyaret ediyoruz. Katılımcılarımızla öğleden sonra muhteşem Barcelona plajında deniz keyfi yaşatıyoruz. Akşam saat 23.59’ da Barcelona’dan Fransız Rivieriası’nın muhteşem şehri Cannes ‘e doğru yola çıkıyoruz.
13.Gün

CANNES - MONTE CARLO

Sabah kahvaltımızı Cannes şehrinde yaptıktan sonra Fransız Rivierası’nın en gözde ve bilindik şehri Cannes Film Festivalinin yapıldığı yeri, Marina ve Şehir merkezini geziyoruz. Ardından Cannes Plajı’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Cannes’dan Monako Prensliğinin Monte Carlo semtine doğru kısa bir yolculuk yaparak Monte Carlo’ya ulaşıyoruz. Monte Carlo’da Grimaldi Forum, Monako Katedrali, Prenslik Sarayı, Oşinografiyi geziyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Monte Carlo’dan İtalya’nın Pisa şehrine doğru geze yolculuğu yapıyoruz.
14.Gün

PİSA - ROMA

Sabah kahvaltısının ardından turumuza mucizeler meydanı gezerek başlıyoruz. Burada Pisa Kulesi, Katetral ve Vaftizane’yi gezdikten sonra katılımcılarımıza fotoğraf ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Pisa Kulesine Torre Pendente (eğik kule) deniliyor. Bu kule Pisa şehrinin gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmış. Serbest zamanın ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Sonrasında Roma’da konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Akşam misafirlerimizle Panteo, Piazza Novana ve Piazza Di Spagna meydanlarını geziyoruz. Sonrasında otelimize dönerek istirahat ediyoruz.
15.Gün

ROMA - VATİKAN

Sabah kahvaltımızı otelimizde erkenden yaptıktan sonra katılımcılarımızla dünyanın en küçük ülkesi ve sınırları olmayan Vatikan’ı geziyoruz. Vatikan’da San Pietro Meydanı ve Sistina Şapeli göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Roma’da Fontana di Trevi, Vittorio Emanuele II Abidesi ve Colesseum’u geziyoruz. Ardından katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından İtalya’nın başkenti Roma’dan Venedik’e doğru gece yolculuğuna başlıyoruz
16.Gün

VENEDİK - LÜBYANA

Roma’dan gece başlayan yolculuğumuzun ardından Venedik’e varıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından katılımcılarla deniz otobüsü kullanarak Venedik şehrinin en büyük meydanı olan San Marco meydanına varıyoruz. San Marco Basilikası, Aziz Mark’ın Çan Kulesi ve Dükler Sarayı’nı Büyük Kanal, Rialto Köprüsünü geziyoruz. Ardından katılımcılarımıza serbest vererek Venedik’te yer alan adaları gezmelerine ve kanalda gondol turu yapmalarını sağlıyoruz. Sonrasında Slovenya’nın başkenti Lübyana’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Lübyana’da konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Dileyen katılımcılarımız akşam dışarı çıkıyor.
17.Gün

LÜBYANA - ZAGREP

Konaklama yaptığımız otelde sabah kahvaltısının ardından Lübyana şehir merkezini geziyoruz. Gezimizde Üçlü Köprü, Preseren Meydanı, Ljubljana Kalesi, Ejderha Köprüsü, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Lübyana’dan Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz ardından Zagreb’e varıyoruz. Zagreb şehir merkezinde Ban Jelacic Meydanı, Zagreb Katedrali, St. Mark’s Kilisesi, Dolac Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Zagrep öğrenci nüfusunun fazla olması sebebi ile öğrencilere yönelik çok farklı ve güzel mekânlar bulunmaktadır. Ardından Zagreb’den yola çıkarak Avrupa yolculuğumuzun son durağı olan Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gece yolculuğuna başlıyoruz.
18.Gün

SOFYA - İSTANBUL

Otobüsümüzle yaptığımız gece yolculuğunun ardından sabah Bulgaristan’ın başkenti Sofya şehrine varıyoruz. Sofya’da Aleksander Nevski Katedrali, St. Sophia Anıtı, Banyabaşı Camii, Aziz George Rotunda Kilisesini geziyoruz. Gezimiz sonrasında katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Avrupa yolculuğumuz son durağı olan Sofya’dan saat 14.00’da yola çıkarak turumuzun başladığı İstanbul’a yolculuğumuz devam ediyor. Türkiye’ye Kapıkule Sınır Kapısından giriş yapıyoruz. Avrupa Macerası programımızın son durağı olan İstanbul’a akşam saat 21.00 da ulaşıyoruz ve bir sonraki Macera Travel organizasyonunda buluşmak üzere katılımcılarımızla vedalaşıyoruz

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
Avrupa Macerası 0 03 Dec

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no:

Benzer Turlar

Kontenjan Dolmuştur
Kontenjan Dolmuştur
Turumuz Tamamlandı