Balkan Macerası 17-25 Ağustos 2018

8 ÜLKE, 12 ŞEHİR, 9 GÜN
Macera Otobüsü ile tarihimizi ve ruhumuzu adeta rehin koyduğumuz balkanları keşfetmek ve kültür mirasımızı yerinde anlamak için gençlerle Balkan Macerasına çıkıyoruz. Balkanlar herkesin görmesi ve tanıması gereken, eğlenceli bir o kadar da kültür dolu bir coğrafya olmakla birlikte; yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği, tarihin nakış gibi işlenmiş dokusunun hala korunduğu sımsıcak insanların diyarıdır.

Balkan Macerası tarih içinde yolculuk yapmanın ötesinde geçmişimize açılan bir kapı ve Osmanlı diyarına yolculuktur.

Balkan Macerası Ülkeler;
Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Bulgaristan.

Balkan Macerası ile gezeceğimiz şehirler;
Selanik, Kavala, Ohrid, Üsküp,Tiran, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad ve Sofya.

Balkan Macerası turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız.

Turumuz süresince 7 gece konaklama yapacağımız şehirler;

• Selanik – 1 gece

• Ohrid – 1 gece

• İşkodra – 1 gece

• Trebinje – 1 gece

• Saraybosna – 1 gece

• Belgrad – 1 gece

• Sofya – 1 gece

•Katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
•Sizlere vereceğimiz Rehber Kitapçık her şehrin kısa bilgisini içermekte, adım adım gezilecek yerleri anlatmakta buda sizler için faydalı olacaktır.
•Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
•Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.
Başvurularınız en fazla 3 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir. Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

Macera Otobüsü Balkan Tur bedeli 499 Euro’dur. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, şeklinde veya kredi katınızla ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

Firmamızın Banka Hesap Bilgileri
Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ
Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.
Banka Şube Adı: Necatibey – 4222 (Euro Hesabı)
Hesap No: 4222 – 560802
IBAN No: TR33 0006 4000 0024 2220 5608 02
Swift Code: ISBKTRIS

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Balkan Tur Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp mail ile bize göndermeniz gerekmektedir.

• Lüks TV’li Otobüs İle Ulaşım
• Tur Süresince Her Gün Araç İçi İkramlar ( Çay, Kahve, Su, Meşrubat )
• İlk Gün Dedeağaç’ta Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
• Konaklama, 7 Gece 4* Oteller’de
• Konaklama yapılan otellerde Sabah Kahvaltısı
• Konaklama yapılan otellerde Akşam Yemeği
• Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turu
• Makedon Folklor Gösterisi
• Ohrid Gölü Tekne Turu
• Tüm Otel Konaklama Vergileri
• Şehir Giriş Ücretleri
• Kotor Turist Vergisi
• Kapı Geçiş Ücretleri
• Feribot Geçiş Ücretleri
• Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
• Programda Belirtilen Müze Giriş Ücretleri

• Tüm Şahsi Harcamalar
• Öğle Yemekleri
• Yemeklerde Alınan İçecekler
• Ekstra Gece Turları ( Yunan Gecesi 45 €, Tuna&Sava Tekne Turu 10 € )
• Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
• Vize İşlem Ücreti (130 €)

Tur Programı

1.Gün

ANKARA-İSTANBUL - İPSALA

Saat 17:30'da Milli Kütüphane Otobüs (Metro) Durakları önünden hareketle, İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz keyifle devam ederken uyandığımızda, başka bir ülkenin şehrini keşfetmeye hazır olacağız.
2.Gün

İPSALA - DEDEAĞAÇ - GÜMİLCİNE - İSKEÇE - KAVALA - SELANİK

Gerekli molalarla İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Yunanistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak Dedeağaç’ta denize karşı kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından Dedeağaç’ta; Dimitriou Karaoli Caddesi ve Deniz Feneri’ni gördükten sonra Gümilcine yolunu takip ederek Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri olan İskeçe’ye varıyoruz. İskeçe panoramik turumuzda; Plateia Kendriki Meydanı, Saat Kulesi, Hagia Sofia Church (Ayasofya Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. İskeçe turu sonrasında Kavala’ya hareket. Kavala panoramik şehir turumuzda; Bizans Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli, Pargalı İbrahim Paşa Camii (Saint Nicolas Kilisesi ), İmarethane, Su Kemerleri, Kıbrıs Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Meşhur Kavala kurabiyesi alış verişimizi yaptıktan sonra Selanik’e hareket. Selanik’e varışımıza takiben Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında panoramik şehir turumuzda; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında Selanik’te konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelde aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Yunan Tavernasına gidiyoruz, dileyen misafirlerimiz otelde dinleniyor.
3.Gün

SELANİK - ÜSKÜP - TETOVA - OHRİD

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Vardar Nehrinin iki yakasına kurulan Üsküp‘e hareket. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varış. Şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te panoramik tur esnasında göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Eski Çarşı, Fatih Sultan Mehmet döneminde Vardar Nehri üzerine inşa edilen Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Rahibe Teresa Evi, Üsküp Şehir Kapısı, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Osmanlı Bedesteni, Arasta Camii, Kapan Han bulunmaktadır. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Tetova (Kalkandelen) şehrine hareket. Harabati Baba Bektaşi Tekkesi ve Alaca Camii ziyaretleri ardından Ohrid'e geçiyoruz. Ohrid’de göl kenarında bulunan otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşme, Makedon Folklor Gösterisi eşliğinde Akşam yemeğini alıyoruz.
4.Gün

OHRİD - ELBASAN - TİRAN - İŞKODRA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası panoramik tur esnasında Ohrid'de; Aya Sofya Kilisesi, Kale, Osmanlı Mahallesi, Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi, Eski Türk Konakları göreceğimiz yerler arasındadır. Ücrete dahil Ohrid gölü tekne turu (ücrete dahil) ve çarşı gezileri sonrası dünyaca ünlü Ohrid İncisini alacağımız geleneksel Atölyelerden birine gidiyoruz. Ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket. Öğle yemeği molası sonrasında Tiran’a varış. Tiran turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanını geziyoruz. Ardından Arnavutluk’taki son durağımız olan Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik şehir turu sonrası İşkodra’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
5.Gün

İŞKODRA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - TREBİNJE

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Karadağ’a geçiyoruz. Bar ve Petrovac üzerinden son yıllarda Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor’a hareket. Yol güzergahımızda bakir bir koy üzerinde bulunan Stveti Stefan Adasını panoramik olarak tepeden seyir ve fotoğraf molası. Ardından Adriyatik sahillerindeki manzaralı yollar eşliğinde Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor’da; Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri, Tarihi Saat Kulesi gezileri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra manzarası ile bizleri büyüleyecek keyifli bir yolculuk ardından Hırvatistan’a geçiyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Dubrovnik şehrinde ki turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Azis Sahour Kliesesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14.yüzyıldan kalma Avrupa'nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Franciscan Katedrali, Rector Sarayı gezileri sonrasında Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
6.Gün

TREBİNJE - POÇİTELİ - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Mostar’a hareket. Yol güzergahımızdaki eski Osmanlı Köyü Poçitel’i ziyaret. Sonrasında Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagay'ı geziyoruz. Ardından Mostar'a geçiyoruz. Mostar şehrinde tarihi Mostar Köprüsü, Tarihi köşk, Mehmet Bey Camisi‘nden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisi‘ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Saraybosna’ya hareket. Öğle yemeği molası sonrasında yol boyunca muhteşem bir doğayla ünlü Neretva Nehri’ni takip ederek Saraybosna’ya varış. Şehir turumuzda; Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının Oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi, Kütüphane, Saat kulesi, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet’e hediye Edilen Hünkar (Fatihova) Camisi, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Şehrin Koruyucusu Sönmeyen Ateş, Pazar Yeri Şehitliği, Osmanlı Kalesi ve Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi sonrasında Bosna'nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği'nin gezilmesi ardından otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
7.Gün

SARAYBOSNA - NOVİSAD - PETROVARADİN - KARLOFÇA - BELGRAD

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sırbistan’ın Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Petro Varadin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını izliyoruz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutan Karlofça (Sremski Karlovci) kasabasına hareket. Karlofça’da; Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi; Karlofça anlaşmasının imzalandığı tepedeki Barış Şapeli göreceğimiz önemli eserlerdir. Verilecek kısa molada Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Turumuz sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Kısa yolcuğumuz sonrasında Belgrad’a varış. Otelimize yerleşme, Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
8.Gün

BELGRAD - SOFYA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Belgrad‘ta Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı (İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze), Şehit Damat Ali Paşa Türbesini geziyoruz. Bayraklı Camii ve Meryem Ana Gül Kilisesini ziyaretin ardından Sava Katedrali’ni görüyoruz ve Sofya‘ya hareket. Öğle yemeği molası sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Sofya’ya varış, otelimize yerleşme ve Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
9.Gün

SOFYA - PLOVDİV - İSTANBUL - ANKARA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya‘da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi'ni gördükten sonra Plovdiv (Filibe)’e hareket. Öğle yemeği için vereceğimiz mola sonrasında Plovdiv’e varış. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Antik Stadyum, Drama Tiyatro ve Eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Ardından Türkiye'ye hareket. Kapıkule sınır kapısından Türkiye'ye giriş. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a hareket. İstanbul’a varışımıza takiben gerekli molalar sonrası gece saatlerinde Ankara'ya varış. Bir sonraki Maceramızda görüşmek üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
Balkan Macerası 17-25 Ağustos 2018 499 17 Aug

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no: