Butik Kars Turu 17-20 Şubat 2018

3 GECE 4 GÜN

Macera Otobüsü ile Kars, Ani harabeleri, Çıldır ve Aktaş gölü, Şeytan kalesi ve daha fazlasını keşfetmeye hazır mısın? Anadolujet ile Ankara – Kars – Ankara direkt uçuşlarımızla Kars Butik turumuz sizleri bekliyor.

Kars, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. İsminin kökeni İskitler’den geliyor. O zamanlar “Karsak” dermiş bu boylar. Zamanla “Karsak” ismi halk dilinde “Kars” olarak değiştirilmiş. Başka söylentiye göre ise Gürcistan-Ermenistan sınırında yer alan şehrin adı Gürcü dilinde “Kapı Kenti” anlamındaki “Karis Kalaki”den geliyormuş. Güzel Türkiye’nin en soğuk illerinden birisi olan Kars, bölgede turizm ile de ön plana çıkmaya başlamış. Dünya’da kristal karın yağdığı 2.bölge olan Sarıkamış kayak merkezi de Kars’ta bulunuyor.

Butik Kars Turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız.

Turumuz süresince 3 gece konaklama yapacağımız otelimiz;

 • SİM-ER HOTEL
 • Katılımcılarımız profesyonel rehber eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
 • Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir.
 • Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Başvurularınız en fazla 3 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.

Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir.

Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.

Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.

Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

Macera Otobüsü Butik Kars Turu bedeli 900 TL’dir. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, şeklinde ödeyebilirsiniz.

Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

Başvurunuz onaylandıktan sonra tur bedelinin tamamını tek seferde Firmamızın aşağıdaki banka hesabına,

Havale/ EFT ile ödeyebilirsiniz.

Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ

Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.

Banka Şube Adı: Necatibey  – 4222 (TL Hesabı)

Hesap No: 4222 – 1025893

IBAN No: TR40 0006 4000 0014 2221 0258 93

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “Macera Otobüsü Butik Kars Turu Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.

*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.

***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp mail ile bize göndermeniz gerekmektedir.

 • Ankara – Kars – Ankara direk uçak biletleri
 • 4 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
 • Kahvaltı ve Akşam yemekleri
 • Kars’ta otobüs ile çevre turları
 • Paket Tur Sigortası
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rehberlik ve Danışma
 • Bagaj
 • Öğle yemekleri
 • Müze Girişleri
 • Kişisel Harcamalar

Tur Programı

1.Gün

Saat 14.00’da Esenboğa Havalimanı iç hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimizle Buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve bilet işlemlerinden sonra 15.30’da Anadolu Jet tarifeli seferi ile Kars’a hareket ediyoruz. Saat 17.05’de Kars’a varıyoruz. Grubumuzu bekleyen aracımıza geçerek Kars merkezde yer alan otelimize hareket ediyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kars sokaklarını keşfe çıkıyoruz. Konaklama Kars merkezde yer alan otelimizde.
2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Harabelerini ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiştir. Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camisi,Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Ardından Çıldır Gölü’ne doğru hareke ediyoruz. Göl deniz seviyesinden 1960 metre yukarıda yer almaktadır. Kışın göl tamamen donduğu için yerel halk geçimini çok özel bir yöntem ile balık tutarak karşılıyor. İsteyenler ekstra olarak göl üzerinde kızak turunu deneyimleyebilir. Ardından Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Öncelikle Kars Kalesine çıkarak şehir tüm güzelliği ile fotoğraflıyoruz. Kümbet Camii (Havariler Kilisesi),Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi ) ve Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını da görüp Sarıkamış’a hareket. İlk olarak Alluh-u Ekber Dağlarında Rus Savaşı sırasında şehit düşen askerlerimiz anısına yaptırılan Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını da gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda; Ptt Konağı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Defterdarlık, Merkez Camii, Eski Vali Konağını göreceğiz. Transfer saatimize kadar alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Kars’a özgü Kaşar Peyniri ve Bal almayı unutmayın. 15.30’da havalimanına gidiyoruz. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Anadolu Jet tarifeli seferi ile 17.35’de Ankara’ya uçuşumuza başlıyoruz. 19.20’de Esenboğa Havalimanı’na varıyoruz ve bir sonraki bir sonraki Macera travel organizasyonunda buluşmak üzere katılımcılarımızla vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
Butik Kars Turu 17-20 Şubat 2018 900 TL 17 Apr

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no:

Benzer Turlar

Turumuz Tamamlanmıştır