FSM Mezunları Özel Balkan Turu 28 Haziran - 06 Temmuz 2019

7 ÜLKE 10 ŞEHİR 9 GÜN

Macera Otobüsü ile tarihimizi ve ruhumuzu adeta rehin koyduğumuz balkanları keşfetmek ve kültür mirasımızı yerinde anlamak için gençlerle Balkan Macerasına çıkıyoruz. Balkanlar herkesin görmesi ve tanıması gereken, eğlenceli bir o kadar da kültür dolu bir coğrafya olmakla birlikte; yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği, tarihin nakış gibi işlenmiş dokusunun hala korunduğu sımsıcak insanların diyarıdır. Balkan Turumuz tarih içinde yolculuk yapmanın ötesinde geçmişimize açılan bir kapı ve Osmanlı diyarına yolculuktur.

Balkan Turu Ülkeler;

Yunanistan, Makedonya,  Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan ve Bulgaristan

Balkan Turu ile gezeceğimiz şehirler;

Kavala, Selanik, Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Mostar, Saraybosna, Belgrad ve Sofya.

Balkan Macerası turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız.

Turumuz süresince 7 gece konaklama yapacağımız şehirler;

• Selanik – 2 gece
• Tiran – 1 gece
• Kotor – 1 gece
• Saraybosna – 1 gece
• Belgrad – 1 gece
• Sofya – 1 gece

• Katılımcılarımız profesyonel rehber eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecektir.
• Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
• Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest zaman süresi değişmektedir

FSM Mezunları Özel Balkan Turumuza başvurunuzu +90 (532) 373 37 80 numaralı telefonu arayarak kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Dilerseniz ofisimize gelerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

FSM Mezunları Özel Balkan Tur bedeli 400 Euro’dur. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, şeklinde veya kredi katınızla ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

 

Firmamızın Banka Hesap Bilgileri

Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ

Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.

Banka Şube Adı: Necatibey – 4222 (Euro Hesabı)

Hesap No: 4222 – 560802

IBAN No: TR33 0006 4000 0024 2220 5608 02

Swift Code: ISBKTRIS

 

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “FSM Özel Balkan Tur Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.

*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.

***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp mail ile bize göndermeniz gerekmektedir.

• Lüks TV’li Otobüs İle Ulaşım (2+1 Rahat Koltuk)
• 3 veya 4 Yıldızlı Otellerde 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
• Programın 2,3,4,5,6,7 ve 8. Günü Otelde Akşam yemekleri
• TURSAB Zorunlu Paket Tur ve Seyahat Sağlık Sigortası
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
• Tüm Otel Konaklama Vergileri
• Şehir Giriş Ücretleri
• Tüm Şehir Turist Vergileri
• Sınır Kapıları Geçiş Ücretleri
• Tur Süresince Araç İçi İkramlar (Çay, Kahve, Su)

• Vize Masrafları
• Tüm Öğle Yemekleri
• Programda 1. ve 9. gün Akşam yemeği
• Programda 2. gün Kavala şehrinde sabah kahvaltısı
• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Müze Girişleri
• Ohrid Tekne Turu
• Kişisel Harcamalar

Tur Programı

1.Gün

ANKARA - İSTANBUL - İPSALA - KAVALA

Saat 18:00'da Aşti Otogar karşısından hareketle, İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na doğru yolculuğumuz başlıyor. İpsala sınır kapısından Yunanistan’a giriş yapıyor ve Kavala’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.
2.Gün

KAVALA - SELANİK

Kavala’da tesiste alacağımız kahvaltının ardından panoramik Kavala turumuzu gerçekleştirerek Yunanistan’ı keşfetmeye başlıyoruz. Panoramik turumuzun ardından Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olan Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik’e varışımıza takiben kalacağımız otele gidiyoruz. Yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Aristotelous Meydanı, Arch of Galerius ve Beyaz Kule göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
3.Gün

SELANİK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Yunanistan’ın en büyük katedrallerinden biri olan Aziz Dimitrios Katedrali’ni geziyoruz. Gezimizin ardından öğe yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanının ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
4.Gün

SELANİK - OHRİ - TİRAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’nın Ohri şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ohri’ye varışımıza takiben Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini ardından şehir turumuzda; Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünde muhteşem bir tekne turuna katılıyoruz. Ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz ve Tiran’da konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
5.Gün

TİRAN - BUDVA - KOTOR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Karadağ’ın sahil şehri Budva’ya yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zamanın ardından Karadağ’ın turizm merkezi olan Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor’da şehir turumuzda; Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri, Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
6.Gün

KOTOR - MOSTAR - SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bosna Hersek’in Hersek bölgesinin en büyük şehri olan Mostar yolculuğumuza başlıyoruz. Mostar şehir turumuzda; Mostar köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camii, Bakırcılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya yolculuğumuz başlıyor. Saraybosna şehir turumuzda; Baş çarşı, Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
7.Gün

SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm hızıyla Saraybosna şehir turumuza devam ediyoruz. Turumuzda; Latin Köprüsü, Fatih Camisini, Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi sonrasında Bosna'nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği'ni geziyoruz. Ardından öğe yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
8.Gün

BELGRAD - SOFYA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında turumuza başlıyoruz. Belgrad şehir turumuzda; Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Kalemegdan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın Türbesi, Bayraklı Camii, Sveti Sava Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alacağız.
9.Gün

SOFYA - KAPIKULE - İSTANBUL - ANKARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında turumuzu başlıyoruz. Sofya şehir turumuzda; Aleksander Nevski Katedrali, St.Nedelya Kilisesi, St. Sophia Anıtı, Banyabaşı Camii, Ayasofya Kilisesini geziyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Türkiye’ye dönüş yolculuğuma başlıyoruz. Kapıkule sınır kapısında Pasaport Kontrolleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıyoruz. İstanbul üzerinden Ankara’ya doğru yola devam ediyoruz. Ankara’ya ulaştığımızda siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki Macera Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
FSM Mezunları Özel Balkan Turu 28 Haziran - 06 Temmuz 2019 400 17 Aug

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no: