İskandinav Macerası 16-26 Ağustos 2018

9 ÜLKE 13 ŞEHİR 11 GÜN

Macera Otobüsü sınırlar arasında yolculuk yaparken yepyeni rotasıyla sizleri Kuzey Avrupa’da yer alan İskandinav – Fiyord ve Baltık ülkelerine götürüyor. Kuzey Avrupa’nın soğuk ve sertli iklimine meydan okuyan İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’nın oluşturduğu İskandinavya ve Estonya, Letonya, Litvanya ülkelerinin oluşturduğu Baltık ülkelerini, Hollanda ve Almanya’nın oluşturduğu Kuzey Avrupa’yı Macera otobüsü ile keşfetmeye hazır mısınız?
Orta Çağ’dan kalma izlerin sıklıkla rastlandığı İskandinavya’da ihtişamlı tarihi eserleri görebilir, kanal gezintileri yapabilir kuzeyin beyaz şehri Finlandiya’da yüzlerce farklı göl ve mağaradan oluşan doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. İskandinav turumuzda dünyanın kıyısı, batmayan güneş ve fiyortları keşfedeceğiz.
Genelde kışın günlerin kısa, gecelerin uzun olduğu şehirlerde haziran, temmuz ve ağustos ayları yılın en sıcak ayları iken şubat ise en soğuk ay olur. Kış aylarında gün ışığından kısıtlı olarak yararlanabilen İskandinavlar yer altında inşa ettikleri alışveriş merkezleriyle ünlüdür.

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinin yer aldığı İskandinavya Yarımadası günümüzde önemli ticari ve endüstriyel faaliyetlerin yürütüldüğü birçok limana da sahip. Yaşam standartları ve eğitim seviyeleri oldukça yüksek olan bölge halkının tek sorunu uzun süren soğuk ve karanlık günler olur çoğu zaman.

Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan – VilnusAmsterdam’dan – İstanbul’a uçak yolculuğu gerçekleştireceğiz.

İskandinavya turumuzda, 17 katlı Viking gemileriyle Tallin – Helsinki, Helsinki – Stockholm ve Stavanger – Hirtshals arasında Kuzey ve Baltık denizlerinin muhteşem manzarası ile unutulmaz gemi yolculukları yapacağız.

İskandinav Macerası Ülkeler;
Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Almanya, Hollanda.

İskandinav Macerası Şehirler;
Vilnus, Riga, Talin, Helsinki, Stockholm, Flam, Bergen, Stavanger, Kopenhag, Hamburg, Amsterdam, Volendam, Zaanse Schans.

İskandinav Macerası turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 8 gece konaklama yapacağımız şehirler;

• Riga – 1 gece
• Talin – 1 gece
• Helsinki – 1 gece
• Stockholm – 1 gece (gemi konaklama)
• Stavanger – 1 gece (gemi konaklama)
• Kopenhag – 1 gece
• Amsterdam – 2 gece

•Katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
•Sizlere vereceğimiz Rehber Kitapçık her şehrin kısa bilgisini içermekte, adım adım gezilecek yerleri anlatmakta buda sizler için faydalı olacaktır.
•Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
•Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.
Başvurularınız en fazla 3 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir.
Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

Macera Otobüsü İskandinav Tur bedeli 1370 Euro’dur. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT ödeme seçeneklerinden biriyle öderseniz %5 lik(70 Euro) indirimle 1300 Euro ödeyebilirsiniz.
Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

Macera Otobüsü Tur ücretini 3 farklı ödeme seçeneğinden bir tanesi ile ödeyebilirsiniz. Ödeme seçeneklerimizi aşağıda detaylandırılmıştır.
Peşin Ödeme;
Başvurunuz onaylandıktan sonra tur bedelinin tamamını tek seferde Firmamızın aşağıdaki banka hesabına Havale/ EFT ile öderseniz, % 5 lik (70 Euro) indirimle toplam 1300 Euro olarak ödersiniz.
Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ
Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.
Banka Şube Adı: Necatibey – 4222 (Euro Hesabı)
Hesap No: 4222 – 560802
IBAN No: TR33 0006 4000 0024 2220 5608 02
Swift Code: ISBKTRIS

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “Macera Otobüsü Tur Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp mail ile bize göndermeniz gerekmektedir.
Aylık Taksitli Ödeme;
Başvurunuz onaylandıktan sonraki 10 gün içinde katılım ücretinin %15’lik kısmının (200 Euro) ödemesini yapmanız gerekmektedir. Kalan 1170 Euro’luk ödemenin 770 Euro’luk kısmını seyahat gününden önce, aşağıdaki tabloya göre aylık taksitlerle ödeyebilirsiniz. Geri kalan 400 Euro’luk ücret de seyahat günü ödeyebiliriz.
1. Ay 170 Euro
2. Ay 200 Euro
3. Ay 200 Euro
4. Ay 200 Euro

Seyahat günü yolculuk başlamadan ödeyeceğiniz 400 Euro’yu nakit Euro olarak tek seferde ödemeniz gerekmektedir.
*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Macera Otobüsü Tur Bedeli ” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Aylık olarak yapacağınız her bir ödeme için ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp mail ile bize göndermeniz gerekmektedir.

Kredi Kartıyla Taksitli Ödeme;
Ofisimizi arayarak kredi kartlarınızla taksitli veya tek çekim işleminizi güvenli, kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm banka kredi kartları geçerlidir.

• Otobüsle Ulaşım
(Tur oyunca ülke ve şehirlerarası ulaşım hizmetinizi sağlıyoruz)
•Türk Hava Yolları ile Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
(İstanbul -Vilnus,  Amsterdam – İstanbul)
• Gemi Yolculukları
(Tallin – Helsinki, Helsinki – Stockholm, Stavanger- Hirtshals)
• Konaklama (8 gece)
(3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlıyoruz)
• Kahvaltı
(Program boyunca her gün kahvaltınız tur ücretine dahildir)
• Paket Tur Sigortası
(Acenta olarak yapmakla yükümlü olduğumuz paket tur sigortası ile güvencedesiniz)
• Yurtdışı Çıkış Harcı
(T.C. Vatandaşlarının yurtdışına çıkarken ödemek zorunda olduğu vergidir)
• Seyahat Sağlık Sigortası
(Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde oluşabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı vb. riskleri güvence altına alan ve vize başvurusunda zorunlu olan sigortadır)
• Rehberlik ve Danışma
(Yolculuktan önce ve süresince gezi hakkında danışmanlık hizmeti vermekteyiz)
• Bagaj
(Her katılımcının 1 adet orta boy (63*36*21) bavul hakkı vardır)

•Vize Masrafları
(Vize ücreti 130€ )
•Öğle ve Akşam yemeği
(Tur süresince öğle ve akşam yemekleri tur ücretine dâhil değildir)
•Müze Girişleri
(Müze girişleri tur ücretine dâhil değildir)
•Şehir içi Ulaşımlar
(Şehir içerisinde metro, tramvay, taksi veya vapur kullanımı tur ücretine dahil değildir)
•Kişisel Harcamalar
(Kişisel harcamalarınız tur ücretine dâhil değildir)

•Tek Kişilik Oda Seçimi + 210 €
(Tek kişilik (single) oda kullanımı yapmak isterseniz başvuru sisteminden bu hizmeti satın alabilirsiniz)
•Otobüste Ek koltuk + 700 €
(Tur boyunca iki koltuk kullanmak istiyorsanız ek koltuk satın alabilirsiniz)
•Koltuk Seçimi + 25 €
(İstediğim koltukta seyahat etmek istiyorum diyorsanız koltuk numaranızı ve konumunu belirleyebilirsiniz)
•Ek Bagaj + 25 €
(Benim eşyam çok diyenler için ek bavul hizmetimizden yararlanın)
•Uyku Seti + 20 €
(Boyun yastığı, uyku göz bandı ve polar şal)

Tur Programı

1.Gün

İSTANBUL – VİLNUS – RİGA

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali Türk Hava Yolları check-in Bankosu önünde katılımcılarımızla saat 06.00‘da buluşuyoruz. Tüm katılımcıların check-in işlemlerini tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları TK1409 sefer sayılı uçağımızla İstanbul’dan Vilnus’a yolculuğumuz saat 08.10’da başlıyor. Vilnus’a saat 11.00’da vardığımızda bavul ve pasaport işlemlerinin ardından İskandinavya’yı keşfedeceğimiz otobüsümüze biniyoruz. Vilnus turumuzda; 1.500 kadar tarihi esere sahip Vilnius'un eski şehir bölümü Dünya Miras Listesi'ndedir. Katılımcılarımızla Vilnus eski şehir merkezini gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 19.00’da Letonya’nın başkenti Riga’ya otobüs yolculuğumuz başlıyor ve konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Riga’nın gece eğlencesinin tadını çıkarıyorlar.
2.Gün

RİGA - TALİN

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Baltık denizin kışında ve Daugava Nehri’nin ikiye böldüğü Riga’da şehir merkezi turumuzu tamamlayarak, katılımcılara alışveriş için serbest veriyoruz. Saat 17.00’da Riga’dan Estonya’nın başkenti Talin’e doğru otobüsle yolculuk yapıyoruz. Akşam 22.00’da konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Riga’nın gece eğlencesinin tadını çıkarıyorlar.
3.Gün

TALİN - HELSİNKİ

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, Talin şehrini keşfe çıkıyoruz. Eski şehir merkezini keşfederken yerel kıyafetleriyle satış yapan insanları sıkça görüyoruz. Kale kapısına doğru yürürken sağımızda solumuzda çiçekçiler, hediyelik eşya satıcılar var. Eski şehir merkezi (Raekoja Platz) yenisinden kale duvarları ayırıyor. Talin şehir merkezi turumuzu tamamladıktan sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Saat 16.00’da VikingLine firmasına ait cruise gemi ile Helsinki’ye geçiyoruz. Kuzeyin beyaz kenti olarak anılan Helsinki’ye saat 19.00 da varıyoruz. Feribottan inip otobüsümüzle konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Katılımcılarımızla akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz, daha sonra dileyen misafirlerimiz şehri dolaşırken dileyenler otelimize dönüyor.
4.Gün

HELSİNKİ - STOCHOLM

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 10.00 da Helsinki turumuz başlıyor. Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Eski Pazar Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni gördükten sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Saat 17.00’da Helsinki’den İsveç’in başkenti Stocholm’e Viking Line firmasının cruise gemisi ile seyahat ediyoruz. Gemi yolculuğumuz konaklamalı olacaktır. Uzun bir gemi yolcuğu ile Baltık denizinde keyifli bir yolculuk yaparken İskandinavya bölgesinin Viking şehri Stockholm bizleri bekliyor.
5.Gün

STOCHOLM

Sabah kahvaltımızı gemide yapıyoruz. Uzun bir gemi yolculuğu yaparak yaklaşık 17 saat sonunda tarihi dokusu, orta çağdan kalma mimarisi ve doğasıyla tam bir Avrupa şehri diyeceğiniz Stocholm’e varıyoruz. Dünyanın en yaşanılası ülkeleri sıralamasında daima en üst sıralarda yer alan Vikinglerin torunlarının ülkesi, kuzeyin yıldızı İsveç'in başkenti Stockholm. Bir başka tanımlamayla "yazın gecesi, kışın gündüzü olmayan ülke" nin başkentini keşif turumuza Stocholm pas kartı alarak başlıyoruz. Eski şehir merkezinde, Gamla Stan,The Royal Palace (Kungliga Slotet), Nobel Müzesi, Tre Kronor (Zaman Müzesi), The Treasury (Hazine Dairesi), The Armoury (Silah Deposu gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Saat 21.00’da Stocholm’den Norveç fiyortlarının merkezindeki Flam şehrine gece otobüsle yolculuk ediyoruz.
6.Gün

FLAM - BERGEN

Sabah kahvaltımızı yaptık sonra cennetin kayıp ikizi Flam kasabasının doğal güzelliğini keşfetmeye başlıyoruz. Yeşilin çeşitliliği, Kuzey denizinin mavisi ve etrafını çevreleyen büyük kayalar masalsı şehir Flam. Tertemiz bir havada doğa yürüyüşü yaptıktan sonra Flam Railway Müzesini ziyaret ediyoruz. Flam - treni için bilet alarak 45 dakikalık muhteşem bir seyahat ediyoruz. Flam treniyle seyahat ederken 225 metre yükseklikten dökülen Kjosfossen Şelalesini görme ve harika fotoğraflar çekme imkanımız oluyor. Saat 13.00’da Flam kasabasından ayrılıp, Norveç’in ikinci büyük şehri Bergen’e 2,5 saatlik otobüs yolculuğu yapıyoruz. Bergen şehrine vardığımızda katılımcılarımızla Bergen şehrini keşfe çıkıyoruz. Dünyanın kıyısı, batmayan güneş ve eşsiz doğal güzelliği ile fiyortları Norveç’te doyasıya keşfedeceğiz. Bergen Norveç’in eski başkentidir. Bergen’deki keşif yolculuğumuz şehir merkezindeki renkli ahşap evleri, eski Viking evlerini gezerek saat 22.00’da Bergen’den Norveç’in diğer bir şehri olan Stavanger’e gece yolcuğumuz başlıyor.
7.Gün

STAVANGER – PULPİT

Sabah 06.00’da Stavanger'e varıyoruz ve kahvaltımızı alıyoruz. Stavanger şehir merkezini gezdikten sonra eşsiz manzaraya sahip olan Pulpit kayalığına gidiyoruz. Pulpit’e vardığımızda dileyen misafirlerimizle Pulpit kayalığına tırmanıyoruz. Ardından tekrar Stavanger’e dönüyoruz ve konaklamalı gemi yolcuğumuza başlıyoruz.
8.Gün

KOPHENHAG

Saat 14.00’da Kopenhag’a varıyoruz ve konaklama yapacağımız otele gidiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından saat 16.30’da katılımcılarımızla keşif yolculuğumuz başlıyoruz. Kopenhag sarayları, tarihi yapıları, müzeleri, adacıkları, ahşap renkli evleri ve birbirinden güzel caddeleri ile Avrupa’nın en turistik şehirlerindendir. Akşam konaklama yaptığımız otelde dinleniyoruz.
9.Gün

KOPHENHAG – HAMBURG - AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra sat 07.00’da Almanya’nın 2. büyük şehri Hamburg doğru yola çıkıyoruz. 5 saatlik otobüs yolculuğu sonunda Hamburg şehrine varıyoruz. Bir liman şehri olan Hamburg, köprüler ülkesi Venedik’ten fazla köprüsü olan bir şehir. Yolculuğumuz boyunca Türk yemeklerini özleyen katılımcılar için güzel bir yemeği zamanı. Saat 17.00 da Hamburg’dan Amsterdam’a yolculuğa başlıyoruz ve 22.00’da Amsterdam’a konaklama yapacağımız otele ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz gece dışarı çıkıyorlar.
10.Gün

AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra saat 08.30’da Amsterdam’ın büyülü kasabası olan Zaanse Schans’a varıyoruz. Yel değirmenleri ve muhteşem doğasıyla gerçekleştirdiğimiz Zaanse Schans turumuzu tamamlayıp 10.00’da Volendam için yola çıkıyoruz. 10.30’da Balıkçı kenti olan Volendam’a varıyoruz. Volendam turumuzu tamamladıktan sonra 14.30’da tekrar Amsterdam’a dönüyoruz. Ardından Amsterdam Şehir merkezi turumuz başlıyoruz. Dam Meydanı, Van Gogh Museum, RijksMuseum ve Madame Tussaud Museum gezdikten sonra konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Katılımcılarımız bisikletle veya kanalda bot turlarına katılabilmekteler. Dileyen katılımcılarımızla Amsterdam şehir merkezini keşif için bisiklet kiralayıp keşfe devam ediyoruz. Amsterdam’ın gece ışıklandırmaları ve görselliğini keşfetmek isteyen katılımcılarımız gönüllülerince eğleniyor. Sonrasında konaklama yapacağımız otele dönüyoruz.
11.Gün

AMSTERDAM - İSTANBUL

Otelimizde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra saat 12.00’da Amsterdam Havalimanına gidiyoruz. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1958 sefer sayılı uçağı ile saat 14.35’de Amsterdam – İstanbul’a dönüş yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 18.55’de ulaşıyoruz. Keyifle süren seyahatimiz biterken, bir sonraki macera turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
İskandinav Macerası 16-26 Ağustos 2018 1370 16 Aug

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no: