İskandinav Macerası

9 ÜLKE 14 ŞEHİR 11 GÜN

Macera Travel sınırlar arasında yolculuk yaparken yepyeni rotasıyla sizleri Kuzey Avrupa’da yer alan İskandinav – Fiyord ve Baltık ülkelerine götürüyor. Kuzey Avrupa’nın soğuk ve sertli iklimine meydan okuyan İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’nın oluşturduğu İskandinavya ve Estonya, Letonya, Litvanya ülkelerinin oluşturduğu Baltık ülkelerini, Hollanda ve Almanya’nın oluşturduğu Kuzey Avrupa’yı Macera Travel ile keşfetmeye hazır mısınız?

Orta Çağ’dan kalma izlerin sıklıkla rastlandığı İskandinavya’da ihtişamlı tarihi eserleri görebilir, kanal gezintileri yapabilir kuzeyin beyaz şehri Finlandiya’da yüzlerce farklı göl ve mağaradan oluşan doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. İskandinav turumuzda dünyanın kıyısı, batmayan güneş ve fiyortları keşfedeceğiz.

İskandinavya turumuzda İstanbul’dan – Vilnus’a gidiş uçakla, Amsterdam’dan – İstanbul’a dönüş uçakla gerçekleşecektir. Turumuzdaki diğer şehirleri otobüsle keşfedeceğiz.

İskandinav Macerası Ülkeler; Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Almanya, Hollanda

İskandinav Macerası Şehirler; Vilnus, Riga, Talin, Helsinki, Stockholm, Flam, Bergen, Stravenger, Kopenhag, Hamburg, Amsterdam, Volendam, Zaanse Schans

İskandinav Macerası turumuzda katılımcılarımıza 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 8 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 • Riga – 1 gece
 • Talin – 1 gece
 • Helsinki – 1 gece
 • Gemide konaklama – 1 gece (Helsinki-Stockholm)
 • Gemide konaklama – 1 gece (Stavanger-Kophenhag)
 • Kophenhagen – 1 gece
 • Amsterdam – 2 gece

•Katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
•Sizlere vereceğimiz Rehber Kitapçık her şehrin kısa bilgisini içermekte, adım adım gezilecek yerleri anlatmakta buda sizler için faydalı olacaktır.
•Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
•Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

İnternet sitemizden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.
Başvurularınız en fazla 3 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz hazırlanıp mail ile size gönderilecektir.
Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı mail ile bize gönderdikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.

 • Tur Boyunca Otobüsle Ulaşım
 • İstanbul – Vilnus ve Amsterdam-İstanbul Uçak Biletleri
 • Gemi Geçiş Ücreti ve Gemi Yolculukları
 • 3 veya 4 yıldızlı otellerde konaklama (8 gece)
 • TURSAB Zorunlu Paket Tur ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel Rehberlik
 • İkramlar
 • Vize Masrafları
 • Öğle ve Akşam yemeği
 • Müze Girişleri
 • Şehir içi Ulaşımlar
 • Kişisel Harcamalar

•Tek Kişilik Oda Seçimi + 210 €
(Tek kişilik (single) oda kullanımı yapmak isterseniz başvuru sisteminden bu hizmeti satın alabilirsiniz)
•Otobüste Ek koltuk + 700 €
(Tur boyunca iki koltuk kullanmak istiyorsanız ek koltuk satın alabilirsiniz)
•Koltuk Seçimi + 25 €
(İstediğim koltukta seyahat etmek istiyorum diyorsanız koltuk numaranızı ve konumunu belirleyebilirsiniz)
•Ek Bagaj + 25 €
(Benim eşyam çok diyenler için ek bavul hizmetimizden yararlanın)
•Uyku Seti + 20 €
(Boyun yastığı, uyku göz bandı ve polar şal)

Tur Programı

1.Gün

İSTANBUL – VİLNUS – RİGA

Sabah saat 06.00’da İstanbul Havalimanı’nda tüm katılımcılarımızla İskandinav Turumuzu gerçekleştirmek için toplanıyoruz. Ardından check in, bagaj ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamlayarak Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan Vilnus’a direkt sefer yapacak uçağımıza biniyoruz. Vilnus’a saat 14.30 da vardığımız bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Kuzey Avrupa’yı keşfedeceğimiz otobüsümüze biniyoruz. Vilnus turumuzda; 1.500 kadar tarihi esere sahip Vilnius'un eski şehir bölümü Dünya Miras Listesi'ndedir. Katılımcılarımızla ilk olarak Vilnus eski şehir merkezini geziyoruz. Sonrasında gezimizde Gediminas Kulesi, Şafak Kapısı, Büyük Dük Sarayı, Aziz Peter ve Aziz Paul Kilisesi, Vilnius Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından katılımcılarımıza alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Letonya’nın başkenti Riga’ya otobüs yolculuğumuz başlıyor ve konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Riga’nın gece eğlencesinin tadını çıkarıyorlar.
2.Gün

RİGA - TALİN

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Baltık denizin kışında ve Daugava Nehri’nin ikiye böldüğü Riga’da şehir turumuzda Aziz Peter Kilisesi, Özgürlük Anıtı, Riga Katedrali, Riga Kalesi, 3 Biraderler Evleri, Siyah Kafalıların Evi, Riga Rus Ortodoks Kilisesini gezdikten sonra katılımcılara alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Riga’dan Estonya’nın başkenti Talin’e doğru otobüsle yolculuk yapıyoruz. Konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Riga’nın gece eğlencesinin tadını çıkarıyorlar.
3.Gün

TALİN - HELSİNKİ

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, Talin şehrini keşfe çıkıyoruz. Turumuzda Eski şehir merkezini keşfederken yerel kıyafetleriyle satış yapan insanları sıkça görüyoruz. Turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Toompea Tepesi, Eski Şehir, Eski Eczane, Raekoja Plats, Belediye Binası, Viru Kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Talin şehir merkezi turumuzu tamamladıktan sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından VikingLine firmasına ait cruise gemi ile Helsinki’ye geçiyoruz. Gemi yolculuğumuzun ardından Kuzeyin beyaz kenti olarak anılan Helsinki’ye varıyoruz. Gemimizden inerek otobüsümüzle konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Katılımcılarımızla akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz, daha sonra dileyen misafirlerimiz şehri dolaşırken dileyenler otelimize dönüyor.
4.Gün

HELSİNKİ - STOCHOLM

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Helsinki turumuz başlıyor. Turumuzda; Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Eski Pazar Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Ardından Helsinki’den İsveç’in başkenti Stocholm’e Viking Line firmasının cruise gemisi ile seyahat ediyoruz. Gemi yolculuğumuz konaklamalı olacaktır. Uzun bir gemi yolcuğu ile Baltık denizinde keyifli bir yolculuk yaparken İskandinavya bölgesinin Viking şehri Stockholm bizleri bekliyor.
5.Gün

STOCHOLM

Sabah kahvaltımızı gemide yapıyoruz. Uzun bir gemi yolculuğu yaparak yaklaşık 17 saat sonunda tarihi dokusu, orta çağdan kalma mimarisi ve doğasıyla tam bir Avrupa şehri diyeceğiniz Stockholm’e varıyoruz. Dünyanın en yaşanılası ülkeleri sıralamasında daima en üst sıralarda yer alan Vikinglerin torunlarının ülkesi, kuzeyin yıldızı İsveç'in başkenti Stockholm. Bir başka tanımlamayla "yazın gecesi, kışın gündüzü olmayan ülkenin başkentini keşif turumuza Vasa Müzesi, Nordiska Müzesi, Abba Müzesi, Skansen müzeleri ile başlıyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Gamla Stan,The Royal Palace, Nobel Müzesi, Zaman Müzesi Hazine Dairesi, Silah Deposu göreceğimiz yerler arasındadır. Stockholm turumuzun sonunda serbest zaman veriyoruz. Ardından Stockholm’den Norveç fiyortlarının merkezindeki Flam şehrine gece otobüsle yolculuk ediyoruz. Sabah gözümüzü eşsiz fiyort manzarasına sahip Flam bizi karşılayacak.
6.Gün

FLAM - BERGEN

Sabah kahvaltımızı yaptık sonra cennetin kayıp ikizi Flam kasabasının doğal güzelliğini keşfetmeye başlıyoruz. Yeşilin çeşitliliği, Kuzey denizinin mavisi ve etrafını çevreleyen büyük kayalar masalsı şehir Flam. Tertemiz bir havada doğa yürüyüşü yaptıktan sonra Flam Railway Müzesini ziyaret ediyoruz. İsteyen katılımcılarımızla Flam treni için bilet alarak 45 dakikalık muhteşem bir seyahat ediyoruz. Flam treniyle seyahat ederken 225 metre yükseklikten dökülen Kjosfossen Şelalsini görme ve harika fotoğraflar çekme imkanımız oluyor. Tren yolculuğumuz sonrası serbest zaman veriyoruz ve ardından Flam kasabasından ayrılıp, Norveç’in ikinci büyük şehri Bergen’e 2,5 saatlik otobüs yolculuğu yapıyoruz. Bergen şehrine vardığımızda katılımcılarımızla Norveç’in eski başkenti olan Bergen şehrini keşfe çıkıyoruz. Dünyanın kıyısı, batmayan güneş ve eşsiz doğal güzelliği ile fiyortları Norveç’te doyasıya keşfedeceğiz. Bergen şehir turumuzda; Bergen Limanı, Bergen Evleri, Hansa Ticaret Birliği Müzesi, Bergen Müzesi, Balık Pazarı, Torgallmenningen Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Norveç’in diğer bir şehri olan Stravenger’e gece otobüs yolcuğumuz başlıyor.
7.Gün

STAVANGER – PULPİT

Sabah erkenden Stravenger’e varıyoruz ve kahvaltımızı alıyoruz. Stravenger şehir merkezini gezdikten sonra eşsiz manzaraya sahip olan Pulpit kayalığına gidiyoruz. Pulpit’e vardığımızda dileyen misafirlerimizle Pulpit kayalığına tırmanıyoruz. Ardından tekrar Stravenger’e dönüyoruz ve Stavanger’den Kophenhag’a konaklamalı gemi yolcuğumuza başlıyoruz.
8.Gün

KOPHENHAG

Öğle saatlerinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a varıyoruz ve konaklama yapacağımız otele gidiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından katılımcılarımızla keşif yolculuğumuz başlıyoruz. Kopenhag sarayları, tarihi yapıları, müzeleri, adacıkları, ahşap renkli evleri ve birbirinden güzel caddeleri ile Avrupa’nın en turistik şehirlerindendir. Gezimizde Küçük Deniz Kızı, Rosenborg Kalesi, Tivoli Bahçeleri, Danimarka Milli Müzesi, Rundetaarn Kulesi, Nyhavn, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Stroget, Kopenhag Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası serbest zaman veriyoruz ve ardından konaklama yapacağımız otelimize geri dönüyoruz ve istirahat ediyoruz.
9.Gün

KOPHENHAG – HAMBURG - AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra otobüsümüzle Almanya’nın 2. büyük şehri Hamburg doğru yola çıkıyoruz. 5 saatlik otobüs yolculuğu sonunda Hamburg şehrine varıyoruz. Bir liman şehri olan Hamburg, köprüler ülkesi Venedik’ten fazla köprüsü olan bir şehir. Hambur şehir turumuzda; Rathausmarkt, Hamburg Belediye Sarayı, St. Michael Kilisesi, Alster Gölü, Uluslararası Denizcilik Müzesi, St. Pauli göreceğimiz yeler arasında. Gezimiz sonrası yolculuğumuz boyunca Türk yemeklerini özleyen katılımcılarımızın özlemlerini gidermeleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Hamburg’dan Amsterdam’a yolculuğa başlıyoruz. Yolculuğumuz sonrası Amsterdam’da konaklama yapacağımız otele ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz gece dışarı çıkıyorlar.
10.Gün

AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Amsterdam’ın büyülü kasabası olan Zaanse Schans’a varıyoruz. Yel değirmenleri ve muhteşem doğasıyla gerçekleştirdiğimiz Zaanse Schans turumuzu tamamladıktan sonra Volendam için yola çıkıyoruz ve balıkçı kenti olan Volendam’a varıyoruz. Volendam turumuzda Volendam Müzesi, Eski Liman, Peynir fabrikası müzesi gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Amsterdam’a dönüyoruz. Sonrasında Amsterdam Şehir merkezi turumuz başlıyoruz. Dam Meydanı, Van Gogh Museum, RijksMuseum ve Madame Tussaud Museum gezdikten sonra Katılımcılarımız bisikletle veya kanalda bot turlarına katılabilmekteler. Dileyen katılımcılarımızla Amsterdam şehir merkezini keşif için bisiklet kiralayıp keşfe devam ediyoruz. Amsterdam’ın gece ışıklandırmaları ve görselliğini keşfetmek isteyen katılımcılarımız gönüllülerince eğleniyor. Sonrasında konaklama yapacağımız otele dönüyoruz.
11.Gün

AMSTERDAM - İSTANBUL

Otelimizde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Türkiye’ye dönüş yolculuğumuz için Amsterdam Havalimanına gidiyoruz. Check in, bagaj ve pasaport kontrolü işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Amsterdam’dan İstanbul’a olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul Havalimanına ulaşınca Bagaj ve pasaport kontrolü işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ardından siz değerli katılımcılarımız ile bir sonraki Macera Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Başvuru

Tur İsmi Kişi Başı Ücret Para Birimi Hareket Tarihi
İskandinav Macerası 0 16 Oct

Fiyatlandırma

Tur Fiyat Kişi Sayısı Adet Toplam

Tutar

Ara Toplam
Toplam

Katılımcı Bilgileri

*
Adınızı yazmanız gereklidir.
*
Soyadınızı yazmanız gereklidir.
*
Telefon numaranızı yazmanız gereklidir..
*
Adresinizi yazmanız gereklidir.
Teşekkürler, başvurunuz alınmıştır. E-postanızı kontrol ediniz. Başvuru no: